Dom Pomocy Społecznej Piłka – Zamyślin to placówka stałego pobytu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób w podeszłym wieku, położony w Powiecie Międzychodzkim 12 km od Międzychodu, w Puszczy Noteckiej nad rzeką Wartą. Dom Pomocy Społecznej oddział Piłka i oddział Zamyślin są od siebie oddalone o 2 kilometry.
Dom działa na podstawie decyzji Wojewody Wielkopolskiego z dnia 28 grudnia 2011 roku z wpisem do rejestru domów pomocy społecznych pod pozycją nr 67.
Dom Pomocy Społecznej w Piłce powołany został decyzją Wojewody Poznańskiego z dnia 03 lipca 1971 roku.
Pierwsze budynki zostały wybudowane w 1920 roku i do 1939 roku mieściła się w nich strażnica niemieckich wojsk granicznych. Do roku 1970 obiekty ten należał do poznańskiego Przedsiębiorstwa "ENERGOPOL", były przeznaczone jako ośrodek wypoczynkowy tegoż przedsiębiorstwa. W 1971 roku powstał tu Dom Pomocy Społecznej dla osób umysłowo upośledzonych. W 1975 roku w wyniku pożaru uległ zniszczeniu budynek mieszkalny, który został odbudowany i oddany do użytku w 1977 roku. W tymże roku DPS w Piłce przyjął mieszkańców z likwidowanego Państwowego Domu Specjalnego w Rogach. W latach 80-tych rozpoczęto budowę nowego budynku o 2 kondygnacjach, który oddano do użytku w grudniu 1990 roku.
W lipcu 1996 roku DPS w Piłce objął w zarząd Ośrodek Wczasowo- Wypoczynkowy po Poznańskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Poznaniu. Powstał tu Dom Pomocy Społecznej w Zamyślinie dla osób w podeszłym wieku i tak dzisiaj funkcjonujemy jako Dom Pomocy Społecznej Piła - Zamyślin z dwoma oddziałami, w Piłce dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i w Zamyślin dla osób w podeszłym wieku.
W naszym domu wyłaniają się trzy grupy mieszkańców, a mianowicie są to osoby w podeszłym wieku przebywające w oddziale Zamyślin, w oddziale Piłka osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz osoby z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu znacznym i głębokim.
Dom zapewnia całodobową opiekę oraz zaspokaja niezbędne potrzeby bytowe, zdrowotne, społeczne i religijne. Dom respektuje zasadę podmiotowego i partnerskiego traktowania oraz akceptacji, poszanowania wolności, godności, niezależności i intymności mieszkańców.
Organizacja czasu wolnego mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez personel Naszego domu. Mieszkańcy oddziału Piłka to najczęściej osoby, które mieszkają w Naszym domu od kilkudziesięciu lat, realizują swoje potrzeby poprzez czynny udział w zajęciach terapeutycznych i relaksacyjnych, m.in. wycieczki, biwaki, grzybobrania, wyjazdy nad morze, w góry oraz imprezy integracyjne, mają dostęp do prasy, książek, telewizji, jednak największą popularnością cieszą się zabawy taneczne z udziałem mieszkanek z zaprzyjaźnionych domów.